מאז שנת 2000, השנה בה הקמנו את המותג CoupleOf, אנחנו עוסקים בעיצוב נעליים עם המון תשוקה ואהבה. שנינו בוגרי המחלקה לצורפות ואביזרי אופנה באקדמיה לאומנות ועיצוב “בצלאל”, שם הכרנו.

את הנעליים הראשונות יצרנו בעצמנו במרתף משפחתי בירושלים לאחר סיום הלימודים. תחום עיצוב הנעליים בארץ היה בוסרי ואנחנו היינו החלוצים שהעירו את התחום, לקחנו סיכון והגשמנו את החלום המשותף – עיצוב וייצור קו נעליים ייחודי חדשני ומרגש.

במהלך השנים נישאנו והבאנו לעולם 4 ילדים. הדיאלוג המשפחתי הוא חלק בלתי נפרד מהיצירה שלנו. בזכות המשפחה הגדולה שלנו אנחנו זוכים לשלב קריירה ומשפחה. בכל שלב בו המעגל המשפחתי שלנו התרחב, נוכחנו לגלות כי הרחבת המעגל המשפחתי מאפשרת צמיחה ומפתחת את היצירה שלנו. מאז שהקמנו את CoupleOf אנחנו בודקים, חוקרים ומרכיבים את מושג הנעל. על פי השקפת עולמנו העיצובית הנעל היא “אריזה” לכף הרגל. תפישה זו של “אריזה” מכתיבה טכניקות ייצור ייחודיות כגון קיפולים, חיתוכים, תיפורים, חיתוכים של העור המתכתבות עם עולם הסנדלרות המסורתית. כל פריטי CoupleOf נעשות בעבודת יד מקומית, כאן בישראל.

הנעליים שלנו מיוצרות בסדרות קטנות על ידי בעלי מקצוע מיומנים תוך הקפדה על איכות, נוחות וייחודיות. תהליך הייצור של הנעליים הוא מורכב ורב שלבי, ותהליך התאמת הנעל לכף הרגל מקבל מאתנו תשומת לב מיוחדת. במהלך השנים יצרנו נעליים בשיתוף פעולה עם אומנים ומעצבים שונים. הנעליים זכו לחשיפה בארץ ובעולם. אנו מזמינים מעצבים ואמנים ליצור איתנו קשר וביחד נחדש ונביא בשורה עיצובית בתחום עיצוב הנעליים. תהליך בניית הקולקציה של coupleof נעשה בשלבים- את הקונסטרוקציה הראשונה לכל דגם אנחנו בונים באיטליה , ולאחר מכן מעצבים את הנעל הסופית והאב טיפוס אצלנו בסטודיו. ממשיכים בבחירת העורות והחומרים הטובים ביותר בשוק, ולאחר מדידות והתאמות הנעל נשלחת לייצור בבית מלאכה מקומי, תוך ליווי מתמיד מצדנו בתהליך הייצור. חווית המכירה שלנו כוללת התאמה של הנעליים ללקוחות שלנו מתוך הכרות איתן, עם אורח החיים שלהן וכמובן הטעם האישי. האווירה בחנויות שלנו אישית ונעימה ואנו מבינות היטב את רצונה של הלקוחה העומדת מולנו.
במהלך השנים הצגנו את עבודתנו בתערוכות אומנות ועיצוב ברחבי העולם ובתערוכות המתמחות בנעליים. Coupleof הוא המותג הישראלי הראשון שמוצריו נמכרו בבית האופנה הנחשב Anthropologie ובשנת 2010 הוענק לנו ׳פרס העיצוב מטעם משרד התרבות והספורט׳. מנימוקי השופטים בזכיית coupleof בפרס העיצוב לשנת 2010 מטעם משרד התרבות והספורט:

המותג coupleof בראשו עומדים הזוג שלי ואילון סתת- קומבור הוא מפעל חיים פורץ דרך בתחום עיצוב ועשיית נעליים בארץ ובחו”ל.

במשך שנים וכנגד כל הסיכויים, הקימו הזוג תעשיית עיצוב נעליים משולחן השרטוט דרך עיצוב ויצור עצמי ועד חשיפה מקומית ובין לאומית יוקרתית. בעבודתם ניכרת תעוזה מחשבתית, המובילה להגדרה מחודשת ורעננה של מושג הנעל, ועיצובה באמצעות יצירת ‘מבנים’ גמישים חדשניים הנדמים לבניינים אדריכליים מקוריים.

היוצרים מצליחים לגשר בין עיצוב קונקרטי פונקציונאלי לבין קונספט המתרחק מאופנות חולפות. עבודת העיצוב שלהם מתאפיינת בדמיון ויצירתיות תוך כדי בדיקה של חומרים אלטרנטיביים ובחינה מחודשת של הקו העדין בין עיצוב, אמנות ופונקציה. כל אלה מעשירים את תחום הנעלת העילית ונותנים לו אופי שונה, מיוחד ומרתק״.

נשמח לפגוש אתכן בחנויות ולקבל מכן פדבקים על הנעליים שלנו ובכלל… לאלה מכן שאצרו במשך השנים נעליים שלנו מתחילת הדרך, אנו מבקשים שתשלחו לנו מייל עם תמונות והכי חשוב, אל תזרקו את הנעליים. אנחנו עובדים כרגע על תערוכת רטרוספקטיבה של coupleof ואתן מוזמנות לקחת חלק פעיל ולהעביר אלינו את הנעליים.

שלכם באהבה,
אילון ושלי, ה-couple של coupleof